W dniu 14.10.2019 w Teatrze Polskim w Warszawie odbył l się III Wielki Kongres UTW w który wzieło udział ponad 500 uczestników. Niżej tekst krótkiego wystepu Prezesa Federacji UTW Warmii i Mazur:

Wystapienie Prezesa Federacji UTW warmii I Mazur
na III Kongresie UTW
Warszawa 14.10.2019

Szanowni Państwo
Reprezentuję Federację UTW Warmii i Mazur zrzeszającą wiekszość UTW na Warmii i Mazurach .

Celem poowołania Federacji było wsparcie UTW z małych miejscowości oddalonych od osrodków akademickich.

POMOC INNYM – TO MISJA którą realizuje Federacja od poczatku swego działania .
Wspieramy małe UTW realizując programy unijne ale też działamy na rzecz integracji UTW z naszego regionu.

Proszę Państwa:

Na I Ogónopolskim Parlamencie Seniorów mówiłem o potrzebie integracji naszego środowiska w Polsce.
Realizację tego postulatu widzę poprzez potrzebę tworzenia Regionalnych Federacji UTW a gdy one powstaną Zjednoczenie całego Ruchu UTW w Polsce poprzez powołanie jednej Ogółnopolskiej reprezentacji UTW.

Pragnę wierzć że obecny Kongres stanowić będzie krok w tym kierunku.

Dziekuję za uwagę.
Antoni Furtak