W dniach 24-25 maja 2018 roku w Ełku odbyła się Wojewódzka Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku której organizatorem był Ełcki Uniwersytet Trzeciego Wieku.
Pierwszy dzień Konferencji rozpoczął się warsztatami których celem było znalezienie sposobu na zwiększenie udziału mężczyzn w życiu UTW. Po nich nastąpiło oficjalne otwarcie uroczystości w których wzięli udział zaproszeni goście.
Po przemówieniach gości , wręczono delegatom Konferencji pamiątkowe statuetki
Po części oficjalnej – gospodarze zaprosili delegatów na wspaniały wieczorek integracyjny przy muzyce.
Drugi dzień Konferencji był dniem roboczym w którym delegaci dyskutowali o Radach seniorów i konieczności udziału UTW w ich powoływaniu i codziennej pracy. Poźniej zabrali głos:
– Aldona Bagińska Prezes ATW z Olsztyna zapraszając do Olsztyna na Kolejne Spotkania UTW z Polski i zagranicy .
– Andrzej Postój Wiceprezes JATW – zapraszając na Festiwal Taneczny w Olsztynie
– Antoni Furtak – Prezes Federacji UTW Warmii i Mazur – przedstawiając w skrócie dokonania Federacji jak równiez zaplanowane działania na najbliższy rok .
Przed zakończeniem Konferencji zebrani ustalili że na miejsce UTW z Wydmin do Trójki Porozumienia wchodzi UTW w Węgorzewie które zorganizuje Konferencję Wojewódzką w roku 2020.
Na tym Konferencję zakończono.
Delegaci uczestniczący w Konferencji składają serdeczne podziękowanie UTW w Ełku a szczególnie kol Prezes Elżbiecie Koc za trud włożony w jej organizację.