Zarząd Federacji Warmii i Mazur w Olsztynie informuje, że w wyniku konkursu wniosków złożonych w ramach Programu Erasmus + Sektor Edukacja Dorosłych, wniosek złożony przez Federację UTW WiM do Programu Erasmus+ Akcja 1- Mobilność kadry edukacji dorosłych w roku 2019 został rozpatrzony pozytywnie.

Projekt został wyznaczony do realizacji w roku 2020
Z powodu pandemii koronawirusa nie doszło do realizacji wyjazdów w miesiacach kwiecień – czerwiec.
Projekt został ostatecznie zrealizowany w dniach 24-29.08 .2020 r.
W projekcie wzieło udział 39 uczestników .
W trakcie realizacji projektu uczestnicy brali udział w kursie szkoleniowym zorganizowanym przez Austriacko-polskie Stowarzyszenie kulturalne w Wiedniu. Zajecia odbywały sie w Stacji PAN w Wiedniu a każdego dnia pobytu po wykładach zwiedzalismy Wiedeń. Nalezy tez wspomnieć o imprezie integracyjnej w zabytkowej restauracji Heuringer Wolf w dzielnicy Greenzing w której uczestniczyli również słuchacze UTW z Wiednia.
Program szkolenia został zrealizowany a podsumowanie projektu odbedzie się w Olsztynie w dniu30.09.2020.